Kancelaria adwokacka w Toruniu - Adwokat Anna Janiszewska, Adwokat Lidia Jabłońska

Prawnik, radca prawny a może adwokat? Kogo lepiej wybrać? Wszystko zależy od rodzaju problemu prawnego. Zacznijmy jednak od różnic między poszczególnymi określeniami.

 

"Prawnik to każda osoba, która ukończyła studia prawnicze. Nie jest ona jednak uprawniona do posługiwania się tytułem radcy prawnego czy adwokata, a tym samym do prowadzenia kancelarii radcy prawnego czy kancelarii adwokackiej. Z tego względu nazwa „kancelaria prawna”, „kancelaria doradztwa prawnego”, „kancelaria odszkodowawcza” itp. wskazuje na to, że usługi w niej świadczą osoby niebędące radcami prawnymi ani adwokatami. Prawnik oferujący usługi w ramach takiej kancelarii nie będzie mógł reprezentować klienta przed sądem. Po drugie, klient takiej kancelarii nie jest chroniony szeregiem zasad obowiązujących radców prawnych i adwokatów. Ci ostatni bowiem są zobowiązani do przestrzegania restrykcyjnych Kodeksów Etyki zawodowej, z których wynikają bardzo konkretne obowiązki względem klientów."

 

Zawód radcy prawnego jest zawodem pokrewnym do zawodu adwokata. Podstawową różnicą między radcami prawnymi a adwokatami jest możliwość wykonywania zawodu przy jednoczesnym pozostawaniu w stosunku pracy (radcowie prawni mają taką możliwość, adwokaci – nie). Od 1 lipca 2015 r. radca prawny, tak samo jak adwokat, posiada możliwość pełnienia funkcji obrońcy w procesie karnym, tj. w sprawach karnych i karnoskarbowych, z tym że obrońcą może być tylko radca prawny niepozostający w stosunku pracy.

 

Słowo adwokat pochodzi z języka łacińskiego od słów advocatus od advocare, które oznaczają wzywanie na pomoc. Adwokat w stosunku to prawnika czy też rady prawnego, posiada największe możliwości prawne reprezentacji swoich klientów. Zawód adwokata polega na świadczeniu pomocy prawnej, a w szczególności na udzielaniu porad prawnych, występowaniu przed Sądami i urzędami, sporządzaniu opinii pra

wnych oraz opracowywaniu projektów aktów prawnych.

Zgodnie z tym wzorcem nasze kancelarie postawiły sobie za cel rzetelnie pomagać w każdej potrzebie prawnej.

Anna Janiszewska oraz Lidia Jabłońska to absolwentki prawa tworzą indywidualne kancelarie adwokackie oparte na bliskiej współpracy i zaufaniu, działające na terenie Sierpc, Płocka i Torunia.

 

Nasze ambicje, upór w dążeniu do celu, umiejętność w nawiązywaniu relacji interpersonalnych oraz miłe usposobienie gwarantuje każdemu Klientowi:

  • fachową i rzeczową pomoc prawną
  • kompetentne i wyczerpujące pisma procesowe
  • satysfakcję w prowadzonej sprawie.

Atutem Naszych pracowników jest brak rutyny oraz dążenie do dogłębnego i najbardziej korzystnego dla Klienta rozwiązania problemu.

 

Każda kancelaria adwokacka zajmuje się szeroko rozumianą pomocą prawną dla osób fizycznych, przedsiębiorców oraz osób prawnych. Wybierając Nasze Kancelarie możecie mieć pewność, że Wasz Problem będzie Naszym Problem oraz, że dołożymy wszelkich starań, aby go rozwiązać.

 

W ramach naszych usług oferujemy między innymi:

 

  • porady prawne;
  • sporządzanie pism procesowych (pozwy, apelacje od postanowień i wyroków, wezwania do zapłaty itd.)
  • zastępstwo procesowe przed Sądami, organami administracji publicznej, na Policji i w Prokuraturze
  • reprezentacja w sprawie o rozwód, podział majątku i alimenty na dowolnym etapie postępowania